16.08.2016

Літній табір 2016 в Чеській Республіці!

Цього року на оздоровлення до «Вацлавова» їздило 15 дітей «Спілки Волинських чехів». Хочу відмітити позитивний вплив тритижневого відпочинку в горах Єсеніки на здоров’я дітей, за цей період діти встигли пройти акліматизацію та кліматотерапію, ефект якої помітний протягом всього року: зміцнення імунітету, зниження кількості простудних захворювань, хвороб органів дихання. Збалансоване харчування та питний режим сприяли покращенню роботи травного тракту. Окрім того, помітні зміни на краще здоров’я дітей зі збільшеною щитовидною залозою, порушеннями роботи серцево-судинної системи та проблемами неврології завдяки комплексу занять по реабілітації та грі на флейті, а також відвідуванню водолікарень. Цього року ми відвідали «Карлову студанку» та «Слатініце», де діти отримали велике задоволення від оздоровчих процедур.

Програма оздоровчого табору насичена та різноманітна, діти чеських краян вивчали чеську мову, історію та географію Чеської республіки. Завдяки спонсорам ми відвідали пам’ятки культури Оломоуцького краю – Новий Малин, ратушу Шумперку, печери Яворжичко, замок Боузов та палац в Чехах під Косиржем. Дітей порадувала і розважальна програма: відвідування басейну в Унічові, Оломоуцького зоопарку та аквапарку. А також до «Вацлавова» приїжджали в гості чеські пожежні, діти мали змогу ознайомитись з елементами пожежогасіння та розважитися на пінній вечірці, порадував дітей і ляльковий театр за участю легендарних Спейбла та Гурвінка.

Від імені українських чехів дякуємо Міністерству охорони здоров’я Чеської республіки за фінансування проекту, Чесько-руській спілці, а саме: пану Томашу Лукавському за організацію нашого табору. Подяка спонсорам за фінансову підтримку та подарунки, а також педагогічному колективу за вагомий вклад в оздоровлення, навчання та збагачення духовного світу дітей чеських краян України. Взамін вашій турботі та увазі, з нашого боку, ми в Україні підтримуємо традиції наших спільних предків, вивчаємо культуру Чеської республіки. Маємо велику надію, що наші зустрічі будуть продовжуватися ще багато років і наші діти на історичній Батьківщині будуть почуватися як вдома!