Про нас

~~~~~~~~ :: ~~~~~~~~

З метою збереження історії переселення чехів в Україну, їх внеску у розвиток української держави, культурної спадщини і звичаїв наших предків, «Житомирська спілка волинських чехів» використовує різноманітні форми роботи.

У 2013 році виникла ідея зібрати документи, предмети побуту, вироби наших бабусь і дідусів та створити музей. З того часу почали зносити у спілку фотографії, речі, різні пристрої, старовинні книги, вишивки і навіть меблі.

Активну участь в цьому брали родини Єфімової І., Романової І., Чижевських Л. і Н., Слободяник М., Барибіна Р., Шмідт Н., Люльчак Р., Денисюк М., Слами С., Юшкової І., Хмари С., тощо.

Перша експозиція нашого музею була відкрита до 25-річчя спілки у Житомирському краєзнавчому музеї, потім у Будинку української культури.

Зараз маємо музейну кімнату за такими розділами:

1) Участь чехів у розвитку виробничого і сільського господарства в Україні.

2) Історія мешканців Житомирської чеської Крошні та чеської школи №16.

3) Місця, пов'язані з чеськими переселенцями, і видатні чехи Житомирщини.

4) Чехи — легіонери миру.

5) Участь у Всесвітньому спортивному русі «Сокіл».

6) Сьогодення «Житомирської спілки волинських чехів».

Музей відвідують багато наших гостей, зокрема з Чехії, інших чеських спілок України. Там відбуваються цікаві екскурсії з дітьми та дорослими, проводяться вікторини, Дні рідної мови.

Співпраця з житомирськими університетами, архівом, а також з музеєм ремесел допомагає нам у вихованні поваги до людей різних національностей, збереженні славних сторінок історії наших чеських предків і спілки волинських чехів.