19.02.2021

У Житомирі відзначили Міжнародний день рідної мови

19 лютого у прес-центрі Житомирської ОДА Координаційна рада національно-культурних товариств при Житомирській ОДА за сприяння Управління культури та туризму Департаменту культури, молоді та спорту при ЖОДА організували круглий стіл присвячений Міжнародному дню рідної мови. У заході взяли участь заступник голови обласної ради Володимир Ширма, заступник начальника Управління культури та туризму Світлана Ярмолицька і Олександр Пивоварський та члени Координаційної ради.

На стенді була розміщена література мовами національних меншин та видання національно-культурних товариств.

Керівники НКТ привітали рідною мовою із Міжнародним Днем рідної мови, розповіли про представників національної меншини, які жили і творили на Житомирщині та внесли вагомий вклад у культурне життя регіону. Розпровіли про викладання рідної мови та ознайомили з проблемою оренди приміщення, які виникли з прийняттям Закону України «Про оренду державного та комунального майна», прийнятий 3 жовтня 2019 року.

Захист та розвиток культури національних меншин та корінного народу - це одне з найважливіших завдань етнокультурної політики України.

Голова Координаційної ради національно-культурних товариств при Житомирській ОДА Вікторія Лясковська -Щур

Секретар Людмила Чижевська