20.11.2015

Вперше в режимі он-лайн відбулось спілкування чеських земляцьких спільнот з різних країн світу

Від Житомира участь у діалозі взяли представники чеської громади та городяни, які цікавиться чеською історією і культурою. Під час зв’язку була присутня представниця Міністерства закордонних справ Чехії та спостерігач від ОБСЄ.

Ідея організувати он-лайн діалог належить громадській організації "Житомирська спілка волинських чехів", говорить голова цієї спілки Людмила Чижевська: "Це побажання, думки і рекомендації членів нашої спілки. Коли ми на відповідних сайтах озвучили цю пропозицію головам спілок інших країн, вони її підтримали, їм сподобалась ця ідея. На жаль або із-за технічних причин, або із-за різниці в часі не вдасться вийти всім, хто відразу відізвався, але це початок".

Бажання спілкуватись висловили представники США, Греції, Франції та Аргентини. Про те, що прагнуть донести житомирські чехи світу розповідає Людмила Чижевська: "Ми хочемо почути про їхні спілки, розказати про свою і намітити напрями співпраці. Зі свого боку ми завжди раді привітати чехів в Україні, в Житомирі, в нашій спілці, показати нашу роботу. Ми готові запрошувати їх на фестивалі нацменшин, які проводяться в Україні. Також ознайомити гостей із нашою країною".

Представники громадської організації "Житомирська спілка волинських чехів" планують зробити міжнародне он-лайн спілкування традиційним.

http://103fm.com.ua/news/50748-vpershe-v-rezhymi-on-lain-vidbulos-spilkuvannia-cheskykh-zemliatskykh-spilnot-z-riznykh-krain-svitu.html